Jasiewicz
Kass
P.Priemut

11.11.2007 - LIGA - Karol Pęplino ( 5 : 2 ) Dąb Kusowo

W ostatniej kolejce jesiennej rundy słupskiej klasy okręgowej Dąb Kusowo uległ na wyjeździe Karolowi Pęplino ( 5 : 2 ). Drużyna prowadzona przez Janusza Rzeszutko w połowie sezonu znajduje się na piętnastym miejscu, wyprzedając Myśliwiec Tuchomie jedynie różnicą bramek.

04.11.2007 - LIGA - Dąb Kusowo ( 2 : 3 ) Koral Dębnica

Kolejna w tym sezonie przegrana piłkarzy Dębu. Tym razem trzy punkty pojechały do Dębnicy. Mimo dobrego meczu w wykonaniu Kusowa, to właśnie Koral ostatecznie wygrał ( 2 : 3 ). Jak zwykle bramki dla rywala wpadły po definitywnych błędach kusowiańskiej obrony.

21.10.2007 - LIGA - Dąb Kusowo ( 4 : 1 ) Sparta Sycewice

W sobotnim meczu 12 kolejki klasy okręgowej Dąb Kusowo pokonał wyżej notowaną Spartę Sycewice aż ( 4 : 1 ). Już od pierwszych minut spotkania zarysowała się znaczna przewaga gospodarzy. Ekipa z Sycewic nie mogła przedrzeć się przez świetnie grającą linię obrony. Mimo złych warunków atmosferycznych (padający co jakiś czas deszcz) bardzo dobrze radzili sobie także kusowiańscy pomocnicy i napastnicy. Pierwszy gol dla Dębu padł w 36 minucie, a zdobył go Kratkowski uderzając mocno po ziemi odbitą przez bramkarza piłkę. Na drugie trafienie nie trzeba było zbyt długo czekać. W ostatniej minucie pierwszej połowy po dobrej asyście Kassa na ( 2 : 0 ) podwyższył Paweł Priemut, strzelając przysłowiowym "szczupakiem". Było to 10 trafienie kapitana Kusowa w tym sezonie. Druga połowa meczu również była bardzo emocjonująca. Dobre rozgrywanie piłki oraz nieustępliwa walka pozwoliły na podwyższenie wyniku. Miłosz Kania najpierw w 59 a następnie w 72 minucie "dobił" rywala dwa razy z rzędu umieszczając futbolówkę w sycewickiej siatce. Na otarcie łez w 87 minucie meczu Sparta zdobyła jednak honorowego gola. Miejmy nadzieję, że obecna forma utrzyma się do końca rundy jesiennej, bo już za tydzień gramy z liderem grupy Pogonią Lębork.

06.10.2007 - LIGA - Dąb Kusowo ( 2 : 2 ) Iskra Dretyń

Wielkie emocje przez całe dziewięćdziesiąt minut towarzyszyły spotkaniu Dębu z Iskrą Dretyń. Już od pierwszego gwizdka sędziego na boisku nazwiązała się ogromna walka i to właśnie gospodarze byli stroną dominującą. Na nieszczęście w 35 minucie Iskra przeprowadziła kontre i objęła prowadzenie. Kusowianie byli jednak bardzo zmobilizowani i nie oddali tego meczu bez walki. W 44 minucie po zagraniu ręką w polu karnym Iskry sędzia bez wachania podyktował "jedenastkę", którą pewnie wykorzystał Paweł Priemut. Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych ataków Dębu. Świetnie radziła sobie także cała kusowska linia obrony, która zdecydowanie rozbijała "nieliczne" w tym spotkaniu ataki Dretynia. Wreszcie w 81 minucie kapitalnym, technicznym uderzeniem popisał się Paweł Priemut, lobując źle ustawionego bramkarza Iskry. Wydawało się wtedy, że nic nie jest w stanie "wydrzeć" gospodarzom zwycięstwa, zwłaszcza że cały kusowski zespół wykazywał ogromne zaangażowanie. Piłkarze z Dretynia pod koniec meczu zdobyli jednak wyrównującego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę źle podbił nasz obrońca, wprost na głowę przeciwnika. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem ( 2 : 2 ). Szkoda tych dwóch straconych w końcówce punktów, ale z całą pewnością Dąb Kusowo rozegrał najlepsze w tym sezonie spotkanie! Na uznanie zasługują też kibice Dębu. Dziękujemy Wam za wspaniały doping.

30.09.2007 - LIGA - Chrobry Charbrowo ( 9 : 0 ) Dąb Kusowo

Wysoką przegraną odnotowali piłkarze Dębu w niedzielnym meczu z Chrobrym. Drużyna z Charbrowa aż dziewięć razy trafiała do kusowiańskiej siatki. Osłabiona w tym spotkaniu linia obrony Dębu popełniała liczne błędy. Również napastnikom, mimo kilku przeprowadzonych ataków w pierwszej połowie zdecydowanie brakowało precyzji.

22.09.2007 - LIGA - Dąb Kusowo ( 4 : 2 ) Kaszubia Studzienice

Zwycięstwo ( 4 : 2 ) i tym samym trzy punkty udało się wywalczyć naszym piłkarzom w pojedynku z Kaszubią. Początek meczu okazał się niestety bardzo pechowy, gdyż to właśnie goście jako pierwsi objęli prowadzenie. Na szczęście jeszcze przed przerwą Kusowo doprowadziło do wyrównania, a bramkę z "dobitki" strzelił Miłosz Kania. W drugiej części meczu Dąb grał znacznie lepiej. Ciągłe ataki na bramkę rywala w końcu przyniosły efekty. Na ( 2 : 1 ) podwyższył Sławomir Kass, a chwilę po nim trzeciego gola w tym spotkaniu zbobył kapitan drużyny Paweł Priemut. Ostatni kwadrans wyrównał trochę poziom meczu. Kaszubia próbowała zmniejszyć dystans do Dębu grając znacznie ofensywniej. Wykorzystał to ponownie Kass i po indywidualnej akcji "dobił" rywala ponownie umieszczając piłkę w siatce. Kilka minut przed końcem rzut wolny na bramkę zamieniła jeszcze Kaszubia.

15.09.2007 - LIGA - Pomorze Potęgowo ( 6 : 0 ) Dąb Kusowo

Niestety drużyna Dębu odnotowuje szóstą porażkę w rundzie jesiennej. Tym razem łatwe trzy punkty inkasuje Potęgowo wygrywając aż ( 6 : 0 ). Od samego początku widać było znaczącą przewagę gospodarzy, którzy zdobywali niemal każdą strefę boiska. W drugiej połowie spotkania do gry wprowadzeni zostali czterej zawodnicy rezerwowi, w tym bramkarz Konrad Radziuk. Kusowianie nie potrafili jednak w tym meczu skonstruować dobrej akcji. Poza kilkoma oddanymi strzałami, większość piłek była tracona. Duże luki widać było także w obronie Dębu. Przegraną Kusowa wykorzystała Kaszubia Studzienice, która po zwycięstwie w Cewicach ( 1 : 3 ) opuściła ostatnie miejsce w tabeli rozgrywek. W przyszłym tygodniu to właśnie Kaszubia będzie rywalem Dębu...

08.09.2007 - LIGA - Dąb Kusowo ( 4 : 0 ) Leśnik Cewice

W meczu 6 kolejki słupskiej ligi okręgowej Dąb Kusowo pokonał Leśnik Cewice ( 4 : 0 ), tym samym zła passa została przerwana! Nawet deszczowa pogoda nie zniechęciła Dębów do walki. Od samego początku gospodarze narzucili rywalowi swój styl gry i już po kilkunastu minutach po faulu na Kratkowskim sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał kapitan naszej drużyny Paweł Priemut. Po przerwie jeszcze bardziej zmotywowani gospodarze nie przestawali atakować, co w końcu przyniosło efekty w postaci kolejnych goli (Kratkowski, Kass, P.Priemut). Drużyna z Cewic była w tym spotkaniu praktycznie bezradna. Na duże wyrazy uznania zasługuje też bramkarz Kusowa Marek Priemut, który był dzisiaj nie do przejścia. Czekamy na kolejne punkty już za tydzień!

02.09.2007 - LIGA - Echo Biesowice ( 3 : 2 ) Dąb Kusowo

Wyjazdowe spotkanie z Biesowicami zakończyło się piątą z rzędu przegrana Dębu. Mimo dwukrotnego prowadzenia, najpierw po mocnym uderzeniu Kassa, i następnie Żurowskiego Kusowo przegrało ( 3 : 2 ). Gospodarze wykorzystali błędy w obronie Dębu i doprowadzili do remisu. Przy rezultacie ( 2 : 2 ) w kusowskim polu karnym przewrócony został zawodnik z Biesowic, a sędzia bez większego zastanowienia podyktował "jedenastkę", którą Echo wykorzystało. W tym meczu w bramce Dębu zadebiutował Marek Priemut.

25.08.2007 - LIGA - Dąb Kusowo ( 1 : 4 ) Jantar Ustka

Dzisiejszy mecz z Usteckim Jantarem zakończył się niestety porażką gospodarzy ( 1 : 4 ). Już w 12 minucie po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego goście objęli prowadzenie. W drugiej połowie piłkarze Dębu zdecydowanie zaatakowali rywala, który jednak bardzo dobrze radził sobie z grą w obronie, a bramki zdobywał z kontr. Pod koniec spotkania przy rezultacie ( 1 : 3 ) wynik mógł ulec zmianie, ale najpierw dogodnej sytuacji nie wykorzystał Macioszczyk, a 5 minut później po faulu w polu karnym, jedenastki nie wykorzystał Priemut. Jedyną bramkę dla Dębu zdobył Miłosz Kania.

19.08.2007 - LIGA - Myśliwiec Tuchomie ( 4 : 3 ) Dąb Kusowo

Trzeci mecz rundy jesiennej 2007/08 przeciwko Myśliwcowi znowu nie przyniósł punktów dla Dębu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Tuchomia ( 4 : 3 ). Dopiero pod koniec drugiej połowy piłkarze z Kusowa zdecydowanie zaatakowali rywala. Najpierw po indywidualnej akcji Kratkowskiego wynik zmienił się na ( 3 : 1 ). Niestety chwilę później Myśliwiec wykorzystał kolejny błąd obrony Dębu i po precyzyjnym dośrodkowaniu podwyższył wynik na ( 4 : 1 ). Ostatnie pięć minut spotkania zdecydowanie należało do Kusowa, chcącego za wszelką cenę zmienić niekorzystny rezultat. W 86 minucie bramkę z główki strzelił Guźlecki, a zaraz po wznowieniu gry i kolejnym strzale na bramkę Tuchomia, piłka została zagrana ręką. Rzut karny na trzeciego gola dla Kusowa zamienił Priemut. Niestety Dęby zdecydowanie za późno "obudzili się" w tym meczu...

15.08.2007 - LIGA - Dąb Kusowo ( 2 : 5 ) MKS Debrzno

Pierwsze spotkanie przed własną publicznością w tym sezonie nie przyniosło niestety zadowolenia. Dąb Kusowo zlekceważył przyjezdnych z Debrzna i przegrał ( 2 : 5 ). Goście już w 11 minucie objęli prowadzenie w tym meczu. Udało się jednak doprowadzić do wyrównania jeszcze w pierwszej połowie. W 29 minucie Paweł Priemut strzelił bramkę dla Dębu. Ten sam zawodnik zdobył w 68 minucie drugiego gola dla Kusowa.

12.08.2007 - LIGA - Granit Kończewo ( 4 : 1 ) Dąb Kusowo

Dzisiaj odbyło się inauguracyjne spotkanie słupskiej 5 ligi pomiędzy Granitem Kończewo i Dębem Kusowo. Konfrontacja tych dwóch zespołów od zawsze wzbudza wielkie emocje. I tak też było tym razem. Niestety już w trzeciej minucie po ewidentnym błędzie sędziego liniowego i puszczeniu spalonego Granit objął prowadzenie. Wynik nie zmienił się już do końca pierwszej połowy. Dziesięć minut po przerwie w kończewskim polu karnym faulowany był Żurowski, a rzut krany na gola zamienił Priemut. Niestety potem było już tylko gorzej. Obrona Dębu popełniła liczne błędy, które piłkarze Granitu wykorzystywali. Mecz zakończył się niestety przegraną Kusowa ( 4 : 1 ).